Kontakt

Hemtjänst

Hagsätra
Hagsätra torg 44
124 73 Bandhagen

Camilla Brohn
Enhetschef hemtjänst
Tel 0721 719 902
camilla.brohn@omsorgsfamiljen.se

Journummer kväll och helg:
Tel 0763 419 544

Fruängen
Fruängsgatan 18A
129 51 Hägersten

Tina Eriksson
Enhetschef hemtjänst
Tel 0763 165 513
tina.eriksson@omsorgsfamiljen.se

Journummer kväll och helg:
Tel 0763 076 174

Västertorp
Lugntorpsvägen 57
129 45 Hägersten

Annelie Pettersson
Enhetschef
Tel 0763 203 016
annelie.pettersson@omsorgsfamiljen.se

Journummer kväll och helg:
Tel 0763 202 696


Åkersberga
Stationsvägen 16
184 50 Åkerberga

Therese Forstén
Enhetschef
Tel 0705 201 344
therese@buhres.com

Journummer kväll och helg:
Tel 0709 201 110

Nacka
Krokvägen 10
131 41 Nacka

Lars Westerlund
Enhetschef
Tel 0761 869 440
lars.westerlund@omsorgsfamiljen.se

Journummer kväll och helg:
Tel 0761 869 440


Huddinge
Patron Pehrs Väg 10
141 35 Huddinge

Jenny Renholm
Enhetschef
Tel 0761 689 987
jenny.renholm@omsorgsfamiljen.se

Journummer kväll och helg:
Tel 0735 408 321

Personlig assistans

Stockholm
Hagsätra torg 19/21
124 93 Bandhagen

Sofie Sjöberg
Samordnare
sofie.sjoberg@omsorgsfamiljen.se

Barbara Lindqvist
Samordnare
barbara.lindqvist@omsorgsfamiljen.se

Journummer:
0735 010 896

Norrköping

Rösgången 6
602 11 Norrköping

Ingrid Amneklev
Verksamhetschef Personlig Assistans Norrköping
Tel 0723 016 603
ingrid.amneklev@omsorgsfamiljen.se

Terese Hammenrudh
Verksamhetschef Personlig assistans Norrköping
Tel 0708 344 165
terese.hammenrudh@omsorgsfamiljen.se

VD och ekonomi

Eva-Lotta Kassel
VD/ Verksamhetschef/ Leg sjuksköterska
Tel 0721 719 901
eva-lotta.kassel@omsorgsfamiljen.se

Catarina Ericson
Ekonomichef
Tel 0761 043 304
catarina.ericson@omsorgsfamiljen.se

Gaia Lundell
Redovisningsekonom
Tel 0721 719 903
gaia.lundell@omsorgsfamiljen.se

Ann-Helene Braathen
Löneansvarig
Tel 0721 719 904
ann-helene.braathen@omsorgsfamiljen.se

Omsorgsfamiljens styrelse

I Omsorgsfamiljens styrelse sitter Fredrik Prien som är ordförande med mångårig erfarenhet från att leda bolag främst inom IT sektorn. Fredrik är Civilekonom.

Hanna Rexhammar på Renard Revision är vår revisor.

Catarina Ericson är Omsorgsfamiljens Ekonomichef och sitter i styrelsen sedan många år. Catarina är Civilekonom.

Eva-Lena Sjöö sitter i styrelsen sedan starten sedan 2010. Eva-Lena är Leg läkare med specialistkompetens inom reumatologi, allmänmedicin och invertesmedicin och före detta Chefsläkare Region Uppsala.

Suzanne Selin är Omsorgsfamiljens Jurist och har arbetet under många år som Jurist främst inom banksektorn.

Eva-Lotta Kassel är Omsorgsfamiljen VD och grundare. Eva-Lotta är Leg sjuksköterska och med anestesi och intensivvård som specialistinriktning.

Mer information om bolaget på allabolag.se